UAB „Vėjo projektai“ sėkmingai įgyvendino ES projektą, finansuojamą pagal priemonę „Intelektas LT“

Įmonė UAB „Vėjo projektai“ sėkmingai įgyvendinimo ES finansuojamą projektą „Padidinto mobilumo troleibuso su prototipine pavara sukūrimas“ (Projekto kodas VP2-1.3-ŪM-02-K-04-022), finansuojamą pagal priemonę „Intelektas LT“. Tai yra pirmasis sėkmingai įmonėje įgyvendintas projektas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, Ekonomikos augimo veiksmų programos.

Bendras projekto biudžetas siekia 1.282 mln. eurų. Įmonė projektą nuo 2013 m. liepos 1 d. įgyvendino per 22 mėnesius. ES remiamo projekto dėka UAB „Vėjo projektai“ pasiekė projekto pagrindinį tikslą – sukūrė ir išbandė padidinto mobilumo troleibusą.

Projekto metu buvo atnaujintas 32 metus eksploatuojamas „Škoda 14Tr“ troleibusas. Buvo sutvarkyta jo važiuoklė, perdaryta elektrinė pavara, jos valdymas, įdiegta ličio jonų baterijų sistema, transformuotas techninis dizainas ir transformuotas interjeras. Naujas atnaujintas troleibusas sveria 8 tonas, vietoje buvusių 12,5 t. Dėl palengvinimo ir pažangių technologinių sprendimų modernizuotas troleibusas naudoja dvigubai mažiau elektros energijos nei jo pirmtakas. Be to, įdiegus naujas technologijas nuo skirstomojo elektros tinklo atsijungęs troleibusas dar gali nuvažiuoti apie 80 kilometrų. Tai yra iš esmės naujas sprendimas, leidžiantis padidinti transporto priemonės mobilumą, neinvestuojant į skirstomąjį tinklą. Projekto veiklas iš viso vykdė 23 aukštos kvalifikacijos specialistų.

Šis projektas – tik pirmas žingsnis įmonės vystomo elektrinio transporto vystymo srityje. Galutinis įmonės tikslas – sukurti inovatyvų ir ypač lengvą elektra varomą miesto autobusą, kuris įgalintų grąžinti keleivius į viešąjį transportą, sumažinti transporto spūstis ir oro taršą miestuose. Tai galima padaryti tik vienu būdu – sukūrus patrauklią, saugią, patogią ir originalaus interjero transporto priemonę, įsiliejančią į miesto aplinką. Įmonė jau turi užpatentavusi prekės ženklą, pradėjo naujo projekto planavimo darbus.